Field Group (8.x-3.5) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: Update
ja: 更新

en: Region
ja: リージョン

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Fields
ja: フィールド

en: Details
ja: 詳細

en: Group name
ja: グループ名

en: Attributes
ja: 属性

en: Clone
ja: 複製

en: Tab
ja: タブ

en: Default state
ja: デフォルト状態

en: Collapsible
ja: 圧縮可能

en: Slow
ja: 遅い

en: Fast
ja: 速い

en: Tabs
ja: タブ

en: Identifier
ja: 識別子

en: Data
ja: データ

en: About
ja: アバウト

en: Element
ja: 要素

en: Effect
ja: 効果

en: Speed
ja: スピード

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Direction
ja: 方向

en: Save and continue
ja: 保存して次へ

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Create group
ja: グループを作成

en: Bundle
ja: バンドル

en: Fieldset
ja: フィールドセット

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: HTML element
ja: HTML要素

en: The group %group has been deleted from the %type content type.
ja: %typeのコンテンツタイプから%groupのグループを削除しました。

en: Fieldgroups
ja: フィールドグループ

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ja: システム内部名称。半角英数字とアンダースコアにより構成されます。
