Field group bootstrap (3.0.1) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Back
hu: Vissza

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Active
hu: Aktív

en: Fields
hu: Mezők

en: Mode
hu: Mód

en: Success
hu: Sikeres

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Border
hu: Keret

en: Close
hu: Bezár

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Info
hu: Infó

en: Style
hu: Stílus

en: Tabs
hu: Fülek

en: Information
hu: Információ

en: Hover
hu: Egér az elem felett

en: Direction
hu: Irány

en: Light
hu: Világos

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Navigation bar
hu: Navigációs sáv

en: Dark
hu: Sötét

en: Full screen
hu: Teljes képernyő

en: Show label
hu: Címke mutatása

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Show progress bar
hu: Állapotsáv mutatása

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: Bootstrap Grid
hu: Bootstrap rács

en: Bootstrap Accordion
hu: Bootstrap harmonika

en: Bootstrap Table
hu: Bootstrap táblázat

en: Striped
hu: Csíkozott

en: Danger
hu: Veszély

en: Direction: @direction
hu: Irány: @direction
