Field group bootstrap (3.0.10) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Link
fr: Lien

en: Back
fr: Précédent

en: Default
fr: Par défaut

en: Top
fr: Haut

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Active
fr: Actif

en: Bottom
fr: Bas

en: Footer
fr: Pied de page

en: Fields
fr: Champs

en: Success
fr: Succès

en: Warning
fr: Avertissement

en: Border
fr: Bordure

en: Close
fr: Fermer

en: Hidden
fr: Caché

en: Delay
fr: Délai

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: Tabs
fr: Onglets

en: Information
fr: Informations

en: Hover
fr: Survol

en: Light
fr: Léger

en: Primary
fr: Primaire

en: Button color
fr: Couleur du bouton

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Style: @style
fr: Style : @style

en: Top center
fr: En haut au centre

en: Bottom center
fr: En bas au centre

en: Navigation bar
fr: Barre de navigation

en: Always open
fr: Toujours ouvert

en: Show header
fr: Afficher l'en-tête

en: Dark
fr: Sombre

en: Full screen
fr: Plein écran

en: Show label
fr: Montrer l'étiquette

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Pills
fr: Pastilles

en: Show progress bar
fr: Afficher la barre de progression

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: Bootstrap Grid
fr: Grille Bootstrap

en: Bootstrap Accordion
fr: Accordéon Bootstrap

en: Striped
fr: Rayé

en: Direction: @direction
fr: Direction : @direction
