Field group bootstrap (3.0.11) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Back
it: Indietro

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Active
it: Attivo

en: Bottom
it: In fondo

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Fields
it: Campi

en: Mode
it: Modalità

en: Success
it: Riuscito

en: Warning
it: Avviso

en: Close
it: Chiudi

en: Hidden
it: Nascosto

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Info
it: Informazioni

en: Style
it: Stile

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Tabs
it: Schede

en: Information
it: Informazioni

en: Direction
it: Direzione

en: Light
it: Chiaro

en: Directions
it: Indicazioni

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Top center
it: Centro in alto

en: Bottom center
it: Centro in basso

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: Dark
it: Scuro

en: Full screen
it: Schermo intero

en: Placeholder: @placeholder
it: Segnaposto: @placeholder
