Field group bootstrap (3.0.11) - en to kn translation catalogue (29 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ
