Field group bootstrap (3.0.13) - en to ca translation catalogue (40 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Link
ca: Enllaç

en: Back
ca: Enrere

en: Default
ca: Per defecte

en: Top
ca: Part superior

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Active
ca: Actiu

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Footer
ca: Peu

en: Fields
ca: Camps

en: Warning
ca: Avís

en: Border
ca: Vora

en: Close
ca: Tanca

en: Hidden
ca: Ocult

en: Delay
ca: Retard

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Style
ca: Estil

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Information
ca: Informació

en: Direction
ca: Direcció

en: Light
ca: Clar

en: Directions
ca: Indicacions

en: Primary
ca: Primari

en: Secondary
ca: Secundari

en: Top center
ca: Part superior centre

en: Bottom center
ca: Part inferior centre

en: Navigation bar
ca: Barra de navegació

en: Dark
ca: Fosc

en: Responsive
ca: Responsiu

en: Show progress bar
ca: Mostra la barra de progrés

en: Placeholder: @placeholder
ca: Marcador de posició: @placeholder
