Field group bootstrap (3.0.4) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Link
ja: リンク

en: Back
ja: 戻る

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Active
ja: アクティブ

en: Bottom
ja: ボトム

en: Fields
ja: フィールド

en: Mode
ja: モード

en: Warning
ja: 警告

en: Border
ja: ボーダー

en: Close
ja: 閉じる

en: Hidden
ja: 非表示

en: Delay
ja: 遅延

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Style
ja: スタイル

en: Tabs
ja: タブ

en: Information
ja: 情報

en: Direction
ja: 方向

en: Style: @style
ja: スタイル: @style

en: Navigation bar
ja: ナビゲーションバー

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Show progress bar
ja: プログレスバーを表示

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder
