Field group bootstrap (3.0.7) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Link
hi: कड़ी

en: Back
hi: वापस

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Top
hi: ऊपर

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Active
hi: सक्रिय

en: Bottom
hi: तल

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Mode
hi: प्रकार

en: Success
hi: सफलता

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Close
hi: बंद करे

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Info
hi: जानकारी

en: Style
hi: अंदाज

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Direction
hi: दिशा
