Field group bootstrap (3.0.7) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Back
nl: Terug

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Active
nl: Actief

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Fields
nl: Velden

en: Mode
nl: Modus

en: Success
nl: Succes

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Border
nl: Rand

en: Close
nl: Sluiten

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Delay
nl: Vertraging

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Style
nl: Stijl

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Information
nl: Informatie

en: Hover
nl: Zweven

en: Direction
nl: Richting

en: Light
nl: Licht

en: Directions
nl: Instructies

en: Primary
nl: Primair

en: Secondary
nl: Secundair

en: Top center
nl: Middenboven

en: Bottom center
nl: Middenonder

en: Navigation bar
nl: Navigatiebalk

en: Dark
nl: Donker

en: Full screen
nl: Volledig scherm

en: Show label
nl: Label tonen

en: Show progress bar
nl: Voortgangsbalk tonen

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Bootstrap Table
nl: Bootstrap tabel

en: Striped
nl: Gestreept

en: Danger
nl: Gevaar
