Field group bootstrap (3.0.13) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Back
da: Tilbage

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Active
da: Aktiv

en: Bottom
da: Bund

en: Footer
da: Sidefod

en: Fields
da: Felter

en: Mode
da: Tilstand

en: Success
da: Succes

en: Warning
da: Advarsel

en: Border
da: Ramme

en: Close
da: Luk

en: Hidden
da: Skjult

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Tabs
da: Faner

en: Direction
da: Retning

en: Light
da: Lyst

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: Navigation bar
da: Navigationsbjælke

en: Dark
da: Mørkt

en: Show label
da: Vis etiket

en: Responsive
da: Responsivt
