Field group bootstrap (3.0.15) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Link
id: Tautan

en: Back
id: Kembali

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Active
id: Aktif

en: Bottom
id: Dasar

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Fields
id: Bidang isian

en: Warning
id: Peringatan

en: Close
id: Tutup

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Style
id: Gaya

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: Tabs
id: Tab

en: Information
id: Informasi

en: Direction
id: Arah

en: Directions
id: Arah

en: Secondary
id: Sekunder

en: Top center
id: Tengah atas

en: Bottom center
id: Tengah bawah

en: Responsive
id: Responsif
