Field group bootstrap (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Link
ru: Ссылка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Active
ru: Активно

en: Fields
ru: Поля

en: Mode
ru: Режим

en: Success
ru: Успешно

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Border
ru: Рамка

en: Close
ru: Закрыть

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Info
ru: Инфо

en: Style
ru: Стиль

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Information
ru: Информация

en: Direction
ru: Направление

en: Light
ru: Светлая

en: Primary
ru: Первичный

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Style: @style
ru: Стиль: @style

en: Navigation bar
ru: Навигационная панель

en: Dark
ru: Темный

en: Full screen
ru: Во весь экран

en: Show label
ru: Показать метку

en: Responsive
ru: Адаптивный

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: Direction: @direction
ru: Направление: @direction
