Field group bootstrap (8.x-2.3) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Link
uk: Посилання

en: Back
uk: Назад

en: Default
uk: Базово

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Active
uk: Активно

en: Fields
uk: Поля

en: Mode
uk: Режим

en: Success
uk: Успіх

en: Warning
uk: Попередження

en: Border
uk: Рамка

en: Close
uk: Закрити

en: Hidden
uk: Приховано

en: Custom header
uk: заголовок, Що Настроюється,

en: Info
uk: Інформація

en: Style
uk: Стиль

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Information
uk: Відомості

en: Hover
uk: Наведення

en: Direction
uk: Напрям

en: Light
uk: Світла

en: Primary
uk: Основні

en: Button color
uk: Колір кнопки

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Style: @style
uk: Стиль: @style

en: Navigation bar
uk: Панель навіґації

en: Dark
uk: Темний

en: Full screen
uk: Повноекранний

en: Show label
uk: Показати мітку

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: Show progress bar
uk: Показувати індикатор поступу

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Direction: @direction
uk: Напрямок: @direction
