Field group bootstrap (8.x-2.5) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Link
oc: Ligam

en: Back
oc: Precedent

en: Default
oc: Per defaut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Active
oc: Actiu

en: Fields
oc: Camps

en: Mode
oc: Mòde

en: Warning
oc: Avertiment

en: Border
oc: Bordadura

en: Close
oc: Tampar

en: Hidden
oc: Amagat

en: Style
oc: Estil

en: Tabs
oc: Onglets

en: Information
oc: Informacions

en: Direction
oc: Direccion

en: Primary
oc: Primaire

en: Secondary
oc: Secondaire
