Field - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Closed
it: Chiuso

en: Yes
it: Sì

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Fields
it: Campi

en: Width
it: Larghezza

en: Tabs
it: Schede

en: About
it: Informazioni

en: Type: @type
it: Tipo: @type
