Field Group Label (2.0.0) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Fields
id: Bidang isian

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: About
id: Tentang

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Text value
id: Isi teks

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.

en: Textfield size: @size
id: Ukuran field teks: @size
