Field Group Label (2.0.0) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Fields
ja: フィールド

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: About
ja: アバウト

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Text value
ja: テキスト値

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
