Field help helper (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Other
fr: Autre

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fr: Instructions à présenter à l'utilisateur sous ce champ, dans le formulaire de modification.<br />Balises HTML autorisées : @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
fr: Le champ %field est verrouillé et ne peut pas être modifié.

en: Saved %label configuration.
fr: La configuration de %label a été enregistrée.

en: This field supports tokens.
fr: Ce champ prend en charge les jetons (tokens).
