Field help helper (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
ru: Отмена

en: Help text
ru: Справочный текст

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Other
ru: Другое

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ru: Справка для пользователей по использованию данного поля.<br />Доступные HTML- теги: @tags.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ru: Поле %field заблокировано и не может быть отредактировано.

en: Saved %label configuration.
ru: Настройки %label сохранены.

en: This field supports tokens.
ru: Это поле поддерживает токены.
