Field help helper (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
tr: İptal

en: Help text
tr: Yardım metni

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Other
tr: Diğer

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
tr: Düzenleme formunda bu alanın altında kullanıcıya sunulacak yönergeler.<br />İzin verilen HTML etiketleri: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
tr: %field alanı kilitlidir ve değiştirilemez.

en: Saved %label configuration.
tr: %label yapılandırması kaydedildi.

en: This field supports tokens.
tr: Bu alan değişkenleri (tokens) destekler.
