Field help helper (8.x-1.0) - en to vi translation catalogue (8 entries)

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Help text
vi: Văn bản trợ giúp

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Other
vi: Khác

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
vi: Các hướng dẫn cần hiển thị lên cho người dùng bên dưới trường này trong các form.<br />Các thẻ HTML được sử dụng: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
vi: Trường %field đang bị khóa nên không thể chỉnh sửa.

en: Saved %label configuration.
vi: Lưu cấu hình cho %label.
