Field Inheritance (3.0.0) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: format
pt: Formato

en: N/A
pt: N/D

en: Advanced
pt: Avançado

en: Both
pt: Ambos

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Inherit
pt: Herdar

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: List of @type values
pt: Lista de valores @type

en: Tokens for lists of @type values.
pt: Tokens para listas de valores @type.

en: @label tokens.
pt: Tokens @label.

en: @type type with delta @delta
pt: Tipo @type com delta @delta

en: Represents the image in the given image style.
pt: Apresenta a imagem no estilo de imagem fornecido.

en: Elements to show
pt: Elementos a mostrar
