Field Inheritance (3.0.1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: format
pt: formato

en: N/A
pt: N/D

en: Advanced
pt: Avançado

en: Both
pt: Ambos

en: Append
pt: Acrescentar

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Prepend
pt: Preceder

en: Inherit
pt: Herdar

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Fallback
pt: Retorno

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: List of @type values
pt: Lista de valores @type

en: Tokens for lists of @type values.
pt: Tokens para listas de valores de @type.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: @type type with delta @delta
pt: tipo @type com delta @delta

en: Represents the image in the given image style.
pt: Representa a imagem no estilo de imagem fornecido.
