Field Inheritance (3.0.1) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: format
ru: формат

en: N/A
ru: Н/Д

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Both
ru: Оба

en: Append
ru: Добавить

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Inherit
ru: Наследовать

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Entity Types
ru: Типы сущностей

en: -- Select --
ru: -- Выбор --

en: List of @type values
ru: Список значений @type

en: Tokens for lists of @type values.
ru: Токены для списков значений @type.

en: @label tokens.
ru: @label токены.

en: Represents the image in the given image style.
ru: Представляет изображение в данном стиле.
