Field Inheritance (3.0.2) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: format
de: Format

en: N/A
de: n. v.

en: Advanced
de: Erweitert

en: Both
de: Beide

en: Append
de: Anhängen

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Field Mappings
de: Felder Zuordnungen

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Prepend
de: Vorne anstellen

en: Inherit
de: Vererben

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Entity Types
de: Entitätstypen

en: Fallback
de: Alternativlösung

en: -- Select --
de: -- Auswählen --

en: Source Field
de: Quellen-Feld

en: List of @type values
de: Liste der @type Werte

en: Tokens for lists of @type values.
de: Token für Listen mit @type -Werten.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Destination Field
de: Zielfeld

en: @label tokens.
de: @label Token.

en: @type type with delta @delta
de: @type Typ mit Delta @delta

en: Represents the image in the given image style.
de: Repräsentiert das Bild im genannten Bildstil.
