Field Inheritance (8.x-1.0-alpha8) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Advanced
cy: Uwch

en: Inherit
cy: Etifeddu
