Field Layout (core) (2.0.0) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Select a layout
id: Pilih sebuah tata letak

en: Fields
id: Bidang isian

en: Change layout
id: Ubah tata letak

en: Layout settings
id: Pengaturan tata letak

en: About
id: Tentang

en: No field is displayed.
id: Tidak ada field yang ditampilkan.

en: No field is hidden.
id: Tidak ada field yang disembunyikan.

en: Layout ID
id: ID Tata Letak

[ctx: Plural]
en: Disabled
id: Non Aktif

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
id: Modul Tata Letak Bidang memungkinkan Anda untuk mengatur bidang ke dalam wilayah pada formulir dan tampilan entitas seperti node dan pengguna.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
id: Untuk informasi lebih lanjut, lihat <a href=":field-layout-documentation">dokumentasi online untuk modul Tata Letak Lapangan</a>.

en: Field Layout
id: Tata Letak Bidang

en: Per-view-mode field layout settings
id: Pengaturan tata letak bidang per mode tampilan
