Field Layout (core) (2.0.0) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Select a layout
nl: Kies een lay-out

en: Fields
nl: Velden

en: Change layout
nl: Lay-out aanpassen

en: Layout settings
nl: Opmaak-instellingen

en: About
nl: Over

en: No field is displayed.
nl: Er wordt geen veld getoond.

en: No field is hidden.
nl: Geen enkel veld is verborgen.

en: Layout ID
nl: Layout-ID

[ctx: Plural]
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
nl: De Field Layout-module maakt het mogelijk om velden in gebieden te plaatsen voor formulieren en voor weergave van entiteiten zoals gebruikers en nodes.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
nl: Zie voor meer informatie de online documentatie voor de <a href=":field-layout-documentation">Field Layout-module</a>.

en: Field Layout
nl: Veld lay-out

en: Per-view-mode field layout settings
nl: Veld lay-out-instellingen per weergavemodus

en: Allows users to configure the display and form display by arranging fields in several columns.
nl: Gebruikers kunnen in de weergave en formulierweergave velden in kolommen plaatsen.
