Field Layout (core) (2.0.0) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Select a layout
ro: Selectați un aspect

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Change layout
ro: Schimbați aspectul

en: Layout settings
ro: Setările de aspect

en: About
ro: Despre

en: No field is displayed.
ro: Niciun câmp nu este afișat.

en: No field is hidden.
ro: Niciun câmp nu este ascuns.

en: Layout ID
ro: ID-ul aspectului

[ctx: Plural]
en: Disabled
ro: Dezactivat

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
ro: Modulul Field Layout vă permite să aranjați câmpurile în regiuni pe formulare și pe afișări de entități precum noduri și utilizatori.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
ro: Pentru mai multe informații, vedeți <a href=":field-layout-documentation">documentația on-line pentru modulul Field Layout</a>.

en: Per-view-mode field layout settings
ro: Setări layout câmp pentru modul de vizualizare
