Field Layout (core) (2.0.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Select a layout
hu: Oldalelrendezés kiválasztása

en: Fields
hu: Mezők

en: Change layout
hu: Elrendezés módosítása

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: About
hu: Leírás

en: No field is displayed.
hu: Nincs megjelenített mező.

en: No field is hidden.
hu: Nincs rejtett mező.

en: Layout ID
hu: Elrendezés azonosítója

[ctx: Plural]
en: Disabled
hu: Letiltva

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
hu: A <em>Field Layout</em> modul segítségével az entitások (például tartalmak, felhasználók) bemeneti (űrlapok) és kimeneti (megjelenítő) oldalain azok mezői régiókba rendezhetők.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
hu: További tudnivaló a <em>Field Layout</em> modulról
    annak <a href=":field-layout-documentation">online dokumentációjában</a> található angol nyelven.

en: Per-view-mode field layout settings
hu: Nézetmódonkénti mezőelrendezés beállításai

en: Allows users to configure the display and form display by arranging fields in several columns.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a tartalmak megjelenítésének, illetve űrlapjaik megjelenésének konfigurációját mezőik különböző oszlopokba rendezésével.
