Field Layout (core) (2.0.0) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Select a layout
pl: Wybierz układ

en: Fields
pl: Pola

en: Change layout
pl: Zmień układ

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: About
pl: O stronie

en: No field is displayed.
pl: Żadne pola nie są wyświetlane.

en: No field is hidden.
pl: Brak pól ukrytych.

en: Layout ID
pl: ID układu

[ctx: Plural]
en: Disabled
pl: Wyłączone

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
pl: Moduł Field layout pozwala rozmieszczać pola w regionach formularzy i formatów wyświetlania encji takich jak węzły i użytkownicy.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
pl: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz <a href=":field-layout-documentation">dokumentację online modułu Field Layout</a>.

en: Field Layout
pl: Układ Pola

en: Per-view-mode field layout settings
pl: Ustawienia układu pola w rozbiciu na każdy tryb widoku
