Field List Details (8.x-1.2) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: File
ru: Файл

en: Required
ru: Обязательно

en: Fields
ru: Поля

en: Address
ru: Адрес

en: false
ru: ложно

en: true
ru: истинно

en: unlimited
ru: неограничено

en: Reference
ru: Связь

en: About
ru: Информация

en: Cardinality
ru: Количество элементов

en: Date type
ru: Тип даты
