Field List Details (8.x-1.4) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: On
fr: Activé

en: File
fr: Fichier

en: Required
fr: Requis

en: Fields
fr: Champs

en: Address
fr: Adresse

en: false
fr: faux

en: true
fr: vrai

en: unlimited
fr: illimité

en: Reference
fr: Référence

en: About
fr: À propos

en: Cardinality
fr: Cardinalité

en: Date type
fr: Type de date
