Field List Details (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: On
pt: Ligado

en: File
pt: Ficheiro

en: Required
pt: Obrigatório

en: Fields
pt: Campos

en: Address
pt: Morada

en: false
pt: falso

en: true
pt: verdadeiro

en: unlimited
pt: ilimitado

en: Reference
pt: Referência

en: About
pt: Sobre

en: Cardinality
pt: Cardinalidade

en: Date type
pt: Tipo de data
