Field List Details (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: On
tr: Açık

en: File
tr: Dosya

en: Required
tr: Zorunlu

en: Fields
tr: Alanlar

en: Address
tr: Adres

en: false
tr: yanlış

en: true
tr: doğru

en: unlimited
tr: limitsiz

en: Reference
tr: Kaynak

en: About
tr: Hakkında

en: Cardinality
tr: Nicelik

en: Date type
tr: Tarih türü
