Field Longtext Pager (2.0.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Save
pt: Guardar

en: Position
pt: Posição

en: Index
pt: Índice

en: Character limit
pt: Limite de caracteres

en: Placeholder
pt: Espaço reservado
