Field Operations (8.x-1.1) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: Fields
eu: Eremuak

en: Used in
eu: Erabilita

en: @field_name (Locked)
eu: @field_name (Blokeatu)
