Field Operations (8.x-2.0) - en to vi translation catalogue (6 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Field name
vi: Tên trường

en: Field type
vi: Kiểu trường

en: Fields
vi: Các trường

en: Used in
vi: Được dùng trong

en: @field_name (Locked)
vi: @field_name (Bị khóa)
