Field Pager (2.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Custom
uk: Власний

en: Last
uk: Останній

en: First
uk: Перший

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
uk: Відобразити сутності за посиланнями, генеруючи їх за допомогою entity_view().

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
uk: Під час генерування сутності @entity_type @entity_id виявлено рекурсію. Генерування перервано.

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
uk: Під час генерування сутності %entity_type: %entity_id використовуючи поле %field_name на пакеті %bundle_name, виявлено рекурсію. Генерування перервано.
