Field Pager (2.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Last
fr: Dernier

en: First
fr: Premier(e)

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
fr: Afficher les entités référencées rendues par entity_view().

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
fr: Rendu récursif détecté lors du rendu de l'entité @entity_type @entity_id. Abandon du rendu.

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
fr: Rendu récursif détecté lors du rendu de l'entité %entity_type: %entity_id, en utilisant le champ %field_name sur le paquet %bundle_name. Abandon du rendu.
