Field Pager (2.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Custom
ja: カスタム

en: Last
ja: 最後

en: First
ja: 最初

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ja: entity_view() によって描画されている参照先エンティティを表示します。

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
ja: エンティティ @entity_type @entity_id の描画中に再帰的な描画を検知しました。描画を強制終了します。

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
ja: エンティティ %entity_type: %entity_id ( %bundle_name バンドルで %field_name を使用したもの) の描画中に再帰的なレンダリングが検出されました。レンダリングを停止します。
