Field Pager (2.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Custom
ru: Собственная

en: Last
ru: Последний

en: First
ru: Первый

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ru: Отображать связанные сущности с помощью entity_view().

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
ru: Во время генерирования сущности @entity_type @entity_id обнаружена рекурсия. Генерирование прервано.

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
ru: Во время генерирования сущности %entity_type: %entity_id используя поле %field_name в пакете %bundle_name, обнаружена рекурсия. Процесс прерван.
