Field Pager (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Last
pt: Último

en: First
pt: Primeiro

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
pt: Apresenta as entidades referenciadas renderizadas por entity_view().

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
pt: Renderização recursiva detectada durante a renderização da entidade @entity_type @entity_id. Abortando renderização.
