Field Permissions (8.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Private
fr: Privé

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Field type
fr: Type de champ

en: Permissions
fr: Droits

en: Used in
fr: Utilisé dans

en: Permission
fr: Droit

en: Create field
fr: Créer un champ

en: About
fr: À propos

en: field
fr: champ

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Not set
fr: Non défini

en: Edit field
fr: Modifier le champ

en: @field_name (Locked)
fr: @field_name (Verrouillé)

en: Field permissions
fr: Droits sur les champs

en: Edit own field
fr: Modifier son propre champ

en: View field
fr: Voir le champ

en: View own field
fr: Voir son propre champ

en: Set field-level permissions to create, update or view fields.
fr: Définir des permissions au niveau des champs pour créer, mettre à jour, ou voir des champs.

en: Administer field permissions
fr: Administrer les droits sur les champs

en: Manage field permissions and field permissions settings.
fr: Gérer les droits sur les champs et les paramètres des droits sur les champs.

en: Field visibility and permissions
fr: Visibilité et droits du champ

en: Custom permissions
fr: Droits personnalisés

en: All users have this permission
fr: Tous les utilisateurs ont ce droit

en: Not all users have this permission
fr: Tous les utilisateurs n'ont pas ce droit
