Field Permissions (8.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Private
oc: Privat

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Permission
oc: Dreit

en: About
oc: A prepaus

en: field
oc: camp

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Edit field
oc: Modificar lo camp

en: @field_name (Locked)
oc: @field_name (Varrolhat)
