Field Permissions (8.x-1.4) - en to el translation catalogue (11 entries)

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Permissions
el: Άδειες

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Permission
el: Άδεια

en: About
el: Περί

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Edit field
el: Επεξεργασία πεδίου

en: @field_name (Locked)
el: @field_name (Κλειδωμένο)

en: View own field
el: προβολή δικών τους πεδίων
