Field Permissions (8.x-1.5) - en to he translation catalogue (21 entries)

en: Private
he: פרטי

en: Field name
he: שם שדה

en: Field type
he: סוג שדה

en: Fields
he: שדות

en: Permissions
he: הרשאות

en: Used in
he: משמש ב-

en: Permission
he: הרשאה

en: Create field
he: יצירת שדה

en: About
he: אודות

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Not set
he: לא נקבע

en: Edit field
he: עריכת שדה

en: @field_name (Locked)
he: @field_name (נעול)

en: Field permissions
he: הרשאות שדה

en: Edit own field
he: עריכת שדה של עצמך

en: View field
he: צפיה בשדה

en: View own field
he: צפיה בשדה של עצמך

en: Field visibility and permissions
he: הגדרות ניראות והרשאות לשדה

en: Custom permissions
he: הרשאות מותאמות אישית

en: Report all field permissions
he: כל הרשאות השדות

en: Not set (Field inherits content permissions.)
he: לא נקבע, השדה יורש הרשאות מהתוכן.
