Field Position (1.0.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Default
it: Predefinito

en: General
it: Generale

en: Position
it: Posizione

en: Display style
it: Stile di visualizzazione

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Display format
it: Formato di visualizzazione

en: Field types
it: Tipi di campo
