Field Position (1.0.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Default
uk: Базово

en: General
uk: Загальне

en: Position
uk: Позиція

en: Display style
uk: Стиль показу

en: Default value
uk: Базове значення

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Display style: @style
uk: Стиль відображення: @style

en: Field types
uk: Типи полів
