Field Presets (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Create
it: Crea

en: Fields
it: Campi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
it: Istruzioni da presentare all'utente sotto questo campo nella maschera di modifica.<br />Tag HTML consentiti: @tags

en: Field label
it: Etichetta del campo

en: This field supports tokens.
it: Il campo accetta i token.
